W marcu akcja darmowych przeglądów stomatologicznych

Mapa przeglądów stomatologicznych

Mapa gabinetów aktywnych w ramach ŚDZJU (fot. PTS)

Wiele gabinetów stomatologicznych oferuje w marcu darmowe przeglądy stomatologiczne,  porady w zakresie środków do higieny jamy ustnej, a czasem nawet diagnostykę. Interaktywną mapę opracowało i prezentuje PTS.

Darmowa konsultacja stomatologiczna, instruktaż higieny jamy ustnej, porada w zakresie środków do higieny jamy ustnej, a czasem nawet diagnostyka  czeka na pacjentów, którzy w marcu trafią do gabinetów stomatologicznych biorących udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, które odbędą się 20 marca br. Interaktywna mapa ma pomóc w znalezieniu najbliższej placówki.

W drugim tygodniu marca pacjenci mogą już skorzystać z oferty kilkudziesięciu gabinetów w całym kraju. Do akcji włączają się prywatne placówki, tzw. Gabinety Partnerskie Oral-B, a także sieć Enelmed Stomatologia.

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne prowadzi także ankietę dla pacjentów, badając ich wiedzę na temat związków pomiędzy zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem ogólnym. 

Dni Otwarte Ambasada Uśmiechu

Opole, Bielska 31, 45-401

691 777 197

Początek: 15/03/2021 08:00

Koniec: 31/03/2021 20:00

Szczegóły wydarzenia

Od kilku lat Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) organizuje ogólnopolską akcję promującą zdrowie jamy ustnej. Kampania jest formą świętowania Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, który przypada na 20 marca. Dzień ten został ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną (FDI) jako święto upowszechniania wiedzy o znaczeniu zdrowia jamy ustnej, a także promocji profilaktyki stomatologicznej. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne stworzyło dedykowaną stronę internetową: www.polskamowiaaa.pl na której zostały umieszczone materiały edukacyjne i informacyjne. W obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej włączyło się również wiele gabinetów dentystycznych. W prawie 20 placówkach Enel-Med Stomatologia oraz 40 Gabinetach Partnerskich Oral-B, w drugiej połowie marca, przeprowadzane są bezpłatne konsultacje stomatologiczne. Każdej z nich towarzyszy indywidualny instruktaż higieny i dobór produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Akcji partneruje marka Oral-B.

Dbanie o zdrowie jamy ustnej jest kluczowe. To w jakiej kondycji są Twoje zęby i dziąsła ma związek ze zdrowiem całego organizmu. Naukowo udowodniono związek chorób przyzębia z miażdżyca, chorobą Alzhaimera, cukrzycą czy chorobami trzustki. Regularne wizyty kontrolne u dentysty, dokładne szczotkowanie i mądre odżywianie to sposób na zdrowe zęby. Dlatego warto pamiętać o wizytach u stomatologa. Teraz zrobisz to bezpłatnie!

3 Kroki do sukcesu:

  1. Wejdź na oralb.pl. Korzystając z mapy wybierz gabinet w dogodnej dla siebie lokalizacji, a następnie użyj jego danych kontaktowych do umówienia się na konsultację.
  2. Zdobądź pełną wiedzę na temat zdrowia swojej jamy ustnej oraz potrzeb leczniczych i profilaktycznych. Sprawdź, jak innowacyjna szczoteczka soniczno-rotacyjna Oral-B z okrągłą główką pomoże Ci zadbać o piękny i zdrowy uśmiech, usuwając do 100% więcej płytki bakteryjnej niż tradycyjna szczoteczka w sposób delikatny dla dziąseł. Specjalista dobierze dla Ciebie odpowiedni tryb pracy, końcówkę wymienną oraz wyedukuje o stosowaniu odpowiedniej siły nacisku podczas szczotkowania. Sprawdzi też, czy dobrze szczotkujesz zęby i przećwiczy z Tobą zalecaną przez dentystów technikę szczotkowania zębów.
  3. Zacznij stosować się do zaleceń specjalistów i ciesz się zdrową jamą ustną.